Přeskočit navigaci

 

O nás

Muži a ženy s postižením pomáhají druhým

Ten, kdo pomáhá druhým, zároveň pomáhá i sám sobě. Na tomto principu je založena Zrcadlová pomoc, sociální služba naší organizace Muži a ženy, o.p.s. Jsme registrovaným poskytovatelem osobní asistence dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a současně zaměstnáváme na pozici osobních asistentů osoby se zdravotním postižením.

Obecně prospěšná společnost Muži a ženy nabízí síť osobních asistentů po celé ČR, kteří pomáhají zejména seniorům a lidem se zdravotním postižením, včetně dětí a jejich rodinám v nejrůznějších osobních a sociálních situacích. Protože si naši pomocníci sami prošli zkouškou života se zdravotními či jinými potížemi, dokáží se velmi dobře vcítit do potřeb a pocitů druhých. Jsou empatickými pomocníky, dokáží většinu věcí vyřídit za vás a poradí si s nejrůznějšími problémy, které život ve stáří, nemoci či s postižením přináší. Většina klientů tuto okolnost hodnotí pozitivně, někteří dokonce vnímají tuto pomoc nikoliv jako jednostrannou, ale jako vzájemnou. Proto naši službu nazýváme Zrcadlovou pomocí.

Principy Zrcadlové pomoci ke stažení zde. 

Náš tým:
Bc. Petra Kýhosová, vedoucí sociální služby a zástupkyně ředitele, zároveň pomáhá klientům v oblasti Praha a Střední Čechy
Petra Jirků, sociální pracovnice a osobní asistentka, Jihlava a okolí
Edita Michalová, osobní asistentka Jihlava a okolí
Markéta Bartíková, osobní asistentka, hl. m. Praha a okolí
Eva Uhlířová, osobní asistentka, Písek
Jana Pachnerová, Plzeň a okolí
Hana Potočková, osobní asistentka, Liberec a okolí
Hana Málková, osobní asistentka, Liberec a okolí
Iveta Makulová, osobní asistentka, Česká Lípa a okolí
Další pomocníci a pomocnice působí na dobrovolné bázi.

Podmínky sociální služby a další informace najdete zde.

CENÍK služeb najdete zde.

      

Obrázek                              Obrázek                       Obrázek          

Muži a ženy o.p.s. je příjemcem dotace na sociální služby MPSV v nadregionální působnosti. Využíváme také příspěvky na chráněná pracovní místa pro osoby se zdravotním postižením od úřadů práce a v minulosti též podporu z programu Vzdělávejte se pro růst - pracovní příležitosti pro veřejně prospěšné práce.

Obrázek